Patologiczny sen

Posted: Marzec 12, 2012 in psychodelic

Zaczyna się od odebrania Zosi ze szkoł. Jest smutna. Oświadcza, że jedna z jej koleżanek z klasy, ergo siedmiolatka, nie żyje, bo się powiesiła. Nie umiem jej na to nic odpowiedzieć, więc cicho idziemy do domu. Potem przyjeżdza po nią jej matka, a moja siostra i razem z naszą matką, a Zosi babcią zaczynają się szykować na pogrzeb.

Ubierają białe i pastelowe rzeczy, chociaż upominam je, że to czerń obowiązuje na pogrzeb. Potem przynoszą wieniec – każdy kwiat z innej parafii, o oczojebnych niemal kolorach, przewiązane wstążką.
– Dziecko nie może być smutne, jak już umarło, idziemy je rozweselić, nie można tak zaraz żałobnie. – tłumaczy mi mama. Wychodzą, trzaskając drzwiami.

Po paru dniach chcę odwiedzić grób tej dziewczynki, jakby mi to miało w tymś pomóc. Dostaję adres gdzieś pod miastem, MPK już tego nie obejmuje, ale jakiś inny operator. Zamiast jednak znaleźć tam cmenatrz znajduję jakiś pseudo-buddyjski, taki sekciarski, budynek. Wchodzi tam dużo młodych kobiet, też ciemno raczej ubranych, więc biorę głęboki wdech i wchodzę.

W mieszkaniu do którego mnie wprowadzają, nikogo nie ma, wieszam kurtkę, i w ciszy, czujna, zwiedzam mieszkanie: plątaninę korytarzy, których plan rozrysowuję sobie w głowie. Parter, tylko jeden balkon, w ciągu pustych pokoi. W niektórych pokojach takie leżaki jakie pamiętam z przedszkola, tylko odpowiednio większe, dla dorosłych. Na nich nieobleczona jeszcze pościel. Pełna lodówka.

Do mieszkania trochę jakby wepchnięta zostaje grupa ok. 15 innych kobiet w mniej więcej moim przedziale wiekowym. Mi do gustu przypada zaraz tylko jedna, podobna do Olgi ze szpitala, uśmiecha się spod spuszzonych powiek. Za nimi do mieszkania wtacza się gruby, stary facet. Straszny oblech i to jest moment, w którym mam złe przeczucie.
– Przygotujcie się do wieczornej modliwtwy. – mówi.
Jest dopiero ok. 11 rano, więc to jakaś masakra. Czuję wiszące w powietrzu zbiorowe samobójstwo, muszę spierdalać. „Będziesz mnie kryć” szepczę do tej 1 dziewczyny, ale czuję, że jej uśmiech jest pusty, jakby była narkotyzowana. Inne kobiety posłusznie zaczynają oblekać pościel na leżakach.

Badam do obiadu zachowania psychola. Sama dostaję coraz większej, jeżącej włosy na karku paranoi. Kiedy tylko zaczyna się pierwszy ruch, szybko pakuję plecak, narzucam sweter i zostawiam już kurtkę na wieszaku. Przechodzę do dalszej części domu, tej która powinna prowadzić do balkonu, wszystko jest jakieś psychodeliczne. W końcu wdrapuję się na balustradę balkoniku i zeskakuję po drugiej stronie. Nikt mnie nie goni, nie szuka, nikt nie krzyczy za mną z rozwartego w czuleść balkonu. Mimo to, lekkim truchtem, odbiegam poza zasięg wszystkich okien, które mój umysł łączy z tym jednym mieszkaniem…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s