Bójcie się!

Posted: Październik 3, 2011 in mała lingwistka

– Tylko się nie śmiej. – mówi Krzysztof, mój nowy uczeń i zdaje się, że i przyjaciel.
– Nie ma z czego. To moja praca. – mówię i podaję mu do wypełnienia test diagnostyczny z angielskiego. A potem nad czołem zapala mi się lampka.

Bójcie się, cholera, czemu się nie boicie. Nas, lingwistów. Ludzie wpadają w jakiś niezrozumiały popłoch przy studentach teologii i psychologii. Ale tak naprawdę nikogo nie obchodzi na świecie jakie kontakty z własną matką reprezentujesz ani czy twoja dusza zaprzedana jest diabłu czy dozna łaski Pana. Jeśli rozszyfruje cię niedoszły psycholog albo przyszły ksiądz, a nawet ktoś, kto ukończył cały ten bajzel ze stosownym tytułem – musi zachować to dla siebie, taka polityka zawodu.

Nie nasza. Lingwiści rozkminią cię prędko. Możesz mówić cokolwiek, dotykać tematu swoich starych albo go unikać, nawijać o tym jaką masz zajebistą deprechę albo zajebiste sukcesy. Mamy to w nosie. Ale słyszymy. Słyszymy kiedy się boisz, bo wiemy wszystko o traktach wokalnych, potrafimy zlokalizować miejsce, w którym dorastałeś i dziedzictwo językowe twoich przodków. Wiemy czy jesteś wykształcony czy za wykształconego próbujesz uchodzić. Rozumiemy to, co się liczy – czy jesteś bystry, kreatywny, czy znasz języki obce. Moglibyśmy siedzieć we wszystkich komisjach rekrutacyjnych świata i rozmawiać tam o pogodzie, a i tak wyłapalibyśmy wszystkie niezbędne informacje na twój temat.
A potem w gronie grammar nazi, twojej lepszej (lub gorszej) połowy i całego internetu będziemy się z ciebie nabijać. Wolno nam, a co! For science!

Kurde no, bójcie się!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s