Co lubią ludzie

Posted: Sierpień 27, 2010 in Wyszperane

– Pojęcie „niebytu”, zwane również Najwyższą Dharmą, nie powinno prowadzić ani do obrzydzenia sobie świata, ani do powstrzymania odradzania się, ani też do pogody ducha, lecz po prostu do Pustki! – odpowiada, nie odwracając się w moją stronę.
– W jaki sposób Pustka może zadowolić ludzki umysł, mistrzu Kalamo? Przecież ludzie są istotami z krwi i kości. Lubią smak cukru, pieprzu i cynamonu! Cenią kobiety, których smukłe uda rozchylają się łatwo, by przyjąć hołd miłosnej lancy… Istoty ludzkie mogą wyzwolić się ze swojej kondycji jedynie przez medytację i wysiłek.

– Jose Freches, „Ja, Budda”

Reklamy
Komentarze
  1. toperz pisze:

    Istnieją ludzie, którzy sobą nie niosą niczego więcej, jak tylko pustkę. A i opis ludzi jako istot z krwi i kości jest ogromną generalizacją. A pojęcie nie bytu potrafi czasem dać zadowolenie, albo chcociaż odpoczynek. Toperz się nie zgadza z żadnym z rozmówców.

  2. Mizuu pisze:

    A szkoda, bo rozmówcami jest Kalama i Budda.

  3. toperz pisze:

    Gdybym sugerowała się tym, kto to mówi, odebrałabym sama sobie wolność myśli (Budda ma zawsze rację?), zatem nie wiedząc, uczyniłam sobie przysługę. Zgadzasz się z tym, co oni mówią, bez zastrzeżeń?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s