Wizje na przyszłość

Posted: Sierpień 7, 2010 in mała lingwistka, Wyszperane

” (…) W dzisiejszych sterapeutyzowanych czasach zwierzenie: „Nienawidzę swojej matki”, jest nawet trendy. Ale kiedy od zwierzeń przechodzimy do bardziej oficjalnych deklaracji, należy zeznać: „Najbardziej na świecie kocham matkę”.
W tej sytuacji bycie matką wcale nie jest fajne. Gdybym była matką… Oczywiście to niemożliwe, ponieważ jestem starą feministką z nie ogolonymi nogami, która nienawidzi mężczyzn i już dawno poświęciła swoje kobiece powołanie dla złudzenia kariery. I jak będę umierała, nikt mi nawet szklanki herbaty nie poda. Ale gdybym jednak była matką, przede wszystkim chciałabym mieć syna. Po to, żeby nie musieć wychowywać następnej matki. Bo syn ma fajniejsze zabawki – klocki lego i kolejkę. Bo nie będzie od małego wdzięczył się przed lustrem.
W moim wieku patrzy się jednak i widzi dalej. Syn w końcu dorośnie i przyprowadzi do domu jakąś Magdę czy inną Dzido, dla której będę potworem. A ona będzie ładna, młoda, seksowna i będzie miała wszystko to, co już przestanie mi przysługiwać. I tak będę miała córkę. Wyjściem z tej sytuacji jest oczywiście syn gej. On przynajmniej przyprowadzi do domu jakiegoś miłego chłopca, czystego i umiejącego gotować. Może nawet uwielbiającego prasowanie.
Gdybym była matką, z pewnością uznałabym to za świetne rozwiązanie.”

– Kinga Dunin, „Zadyma”

O tak, leżeć z książką, i kolejną i kolejna. Wolne, sobotnie popołudnie. Dobrze. Trochę bolą oczy. To nic, to nic.

Reklamy
Komentarze
  1. yuu pisze:

    A ja jestem matką. Dziewczynki. Nie wdzięczy się jednak przed lustrem, na ogrodzie w budzie psa bazę sobie zrobiła, kolana ma obtłuczone, włosy wiatrem czesane. I zabawki też ma fajne, mnóstwo resoraków, klocków, miniaturek zwierząt wszelakich. Barbie też są, bo czemuż by nie, i bobas jakiś się znajdzie, ale one rzadko w zabawach uczestniczą – i raczej nie sama je wybierała. Bo sama to wyszperała kolejkę drewnianą i skład wagonów, o.

    Bycie matką jest fajne. Ma się do kogo gębę otworzyć, choćby.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s