Sz. Ż.

Posted: Styczeń 13, 2010 in Tfurczość

Szymon miał wiele problemów, ale żadnego z samoakceptacją. To dlatego, że jego ojcowie byli mili, byli milicjantami. Teraz, dla jasności (a może wręcz przeciwnie?), już nie byli, robili coś zupełnie innego, bez mundurów i odznak. Bycie synem gejów, bo koleje losów układają się różnie, nie jest taką tragedią jak przedstawiają to w mediach. Rodzic-homoseksualista zawsze powtarza ci po prostu, że to, kogo kochasz, to twoja sprawa. Próbował nawet raz umówić się z jakimś kolegą, ale prędko odkrył, że podniecają go wybrzuszenia w innych partiach ciała. Miłość jego życia była Francuzką o czarnej karnacji. Urodzona w Montpellier i wyglądem, i charakterem odbiegała zasadniczo od stereotypu Francuzki, co to się ją utożsamia z Paryżanką.

Związek stereotypowy, te same frazesy co wszędzie – kawa z mlekiem, miłość francuska, creampie.

Z ciekawych rzeczy – Szymon nie lubił środka powierzchni. Nienawidził stawiania czegoś na środku biurka czy szafki, wolał stawiać przy brzegu, na wypadek gdyby miało tam pozostać dłużej. Na imprezach lepiej czuł się podpierając ścianę niż podpierając kolumnę w centrum sali, szczególnie jeśli nie było kolumny. Gdyby miał martwy piksel na samym środeczku ekranu swojej Nokii, nawet by go nie zauważył. Hebanowa dama z Montpellier mogłaby nie mieć brzucha i talii, nie zrobiłoby mu to różnicy.

Złoty środek Horacego był dla niego abstrakcyjnym pojęciem. Mocno i emocjonalnie przeżywał to wszystko, co działo się wokół. Byle nie wokół niego. Centrum uwagi, centrum miasta – to miejsca, w których nie lubił być. Jego kobieta kochała go, bo zabierał ją na komedie romantyczne i melodramaty, a potem to śmiał się, to płakał jak bóbr. Chciała za niego wyjść, bo był zapobiegliwy. W kieszeni zawsze miał swoje chusteczki.

Szymon miał wiele problemów, z okrucieństwem wielorybników, z wyzyskiem dzieci w Chinach, z cudzym bałaganiarstwem, z debilizmem innych, z nieodśnieżonymi ulicami, z ogólną znieczulicą… ale żadnego z samoakceptacją.

Reklamy
Komentarze
 1. malgosia pisze:

  bella sorella!

 2. Łukasz Wiśniewski pisze:

  W tym tekście mało jest CIEBIE

 3. malgosia pisze:

  Przecież to piękne….

 4. malgosia pisze:

  Głosujmy na bloga ROKU!!!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s