M. R.

Posted: Listopad 24, 2009 in Tfurczość

Tułanie się zajmowało Michałowi najwięcej czasu. W życiu nic specjalnego nie osiągnął, oceny miał co najwyżej średnie, kobiety ani pieniądze się go nie trzymały. Jadał w barach mlecznych, palił na sępa. Spod krzaczastych brwi rzucał spojrzenie ciemnych, ciemnych oczu, obojętne i znudzone. Twarz owijał w arafatkę, w kieszeni skórzanej kurtki nosił pomięty bilet całodobowy, nie wiadomo skąd, po co. Przyczyny były Michałowi obce, podobnie jak i skutki, wszystko zlewało się w jedną bezforemną masę.

Któregoś dnia zaciął się w palec. Szkło to czy wystający ze ściany kawałek metalu, może złowieszczy brzeg urwanego plastiku? Nieistotne. Krew, zjawisko skąd inąd nowe w jego bylejakim życiu, miała kolor ciemniejszy niż sobie wyobrażał, wypełniała leniwie linie papilarne i kapała na beton. Polizał ranę. Jego krew była słona. Niespiesznie acz konsekwetnie karmiła sobą ziemię, paskudna rana. Michał nie czuł bólu, bo nie znał jego źródła ani istoty.

To facynujące odkrycie, brunatnej krwi poddało w wątpliwość całe spektrum barw światła. Czy komórki w jego głowie są naprawdę szare? Czy żółć jest żółta? Białe krwinki białe? Z kolorów przerzucił sę na kształty, w warzywniaku przykładał małe jabłka z ogródków działkowych do gardła, rzepę do kolana, z uwagą śledził kreskówki Looney Tunes gdzie kowadła spadały a głowę kojota i innych zwierząt. Czy naprawdę to miał w uchu?

Michał wydawał się sobie nieadekwatny. W podczerwieni i ultrafiolecie, być może, byłby przystojny, w nowej palecie barw prosto z Avonu, bo najwidoczniej nie należał do spektrum barw jakiego oczekiwanoby po zwykłym człowieku, przeciętym i nijakim. Ufarbował więc loki na swojej głowie.

Michał w życiu nic specjalnego nie osiągnął, oceny miał co najwyżej średnie, kobiety ani pieniądze się go nie trzymały. Jadał w barach mlecznych, palił na sępa. Miał fioletowe włosy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s